Prajzská rallye 2013

Dne 1. června 2013 uspořádali členové Auto Moto Clubu Kravaře ve spolupráci  s Automotoklubem Hlučín, Oldracing Clubem Hlučín a Klubem vojenské historie Hlučínsko – orientační soutěž historických vozidel pod názvem PRAJZSKA RELY. Letošní ročník soutěže proběhl jako tradičně pod záštitou Sdružení Obcí Hlučínska.

Byl to jubilejní 11. ročník této atraktivní a zajímavé soutěže. Soutěž je stále více populární mezi širokou veřejnosti, neboť diváci mají možnost shlédnout nejen historická vozidla ale i zajímavé soutěžní úkoly na jednotlivých kontrolních stanovištích. Vítězem se totiž stává vždy účastník s nejvyšším celkovým počtem bodů dosažených postupně v  soutěžích na jednotlivých průjezdních kontrolách a to bez ohledu na rychlost a pořadí dojezdu do cíle. Proto cílem soutěžících nebylo co nejrychleji projet trať, ale splnit úspěšně soutěžní úkoly na jednotlivých stanovištích a nasbírat v konečném součtu co nejvyšší počet bodů. Tak jako v předešlých letech vedla trasa soutěže také letos přes území Polské republiky. Na soutěžící posádky historických vozidel čekalo na trati dlouhé 75 km celkem 5 kontrolních stanovišť, kde soutěžící posádky postupně plnily tyto soutěžní úkoly:

  • Start soutěže (stanoviště Kravaře – Zámecký park)
  • PK1- hod míčkem (stanoviště Hlučín – autokemp SRA)
  • PK2- jízda zručnosti (stanoviště Píšť – hasičské zbrojnice)
  • PK3- montáž šroubků na čas (stanoviště Bienkowice – kovárna)
  • PK4- alkoholové brýle (stanoviště Bolatice – parkoviště Fa Lanex)
  • PK5- střelba vzduchovkou (stanoviště Velké Hoštice – bunkr)
  • Cíl soutěže (stanoviště Kravaře – Zámecký park)

Na trasu letošního ročníku Prajzské Rely startovalo i přes velmi nepříznivé počasí 88 startujicích posádek.

Startující měli možnost se průběhu soutěžní jízdy potěšit upravenými obcemi a městy “Prajzské“ a prezentovat své naleštěné “miláčky“ divákům podél cest. Rádi bychom zdůraznili skutečnost, že mezi startujícími nebyli jen účastníci z ČR, neboť téměř polovina startujících posádek byla z Polska, a dorazila k nám 1 posádka dokonce až z Warszawy. Mezinárodní účast dokládá vysokou úroveň, a prestiž této soutěže, což přispělo k dobré prezentaci nejen samotné soutěže či pořádajících klubů, ale také k prezentaci měst a obcí celého regionu Hlučínsko a našich sponzorů a to nejen v rámci našeho regionu, ale i daleko za jeho hranicemi.

Po dojezdu do cíle bylo pro účastníky připraveno bohaté občerstvení a příjemná přestávka před závěrečným vyhodnocením a vyhlášením výsledků. Nejúspěšnějším účastníkům v jednotlivých kategoriích byly předány poháry a hodnotné ceny věnované našimi sponzory a pořádajícími kluby.


Rádi bychom, tímto poblahopřáli vítězům jednotlivých kategorii.

Vítězové jednotlivých kategoriích:   

Kategorie automobilu:

Kategorie A 1 (Auto do 1945)             VALNOHA Jiří              CZ    Walter VIZ                HCC Mohelnice
Kategorie A 2 (Auto 1945-1965)       GAVROŇ David           CZ    Škoda Octavia       VCC Ostrava
Kategorie A 3 (Auto 1966-1984)       SKOTNICA Miroslav  CZ   Mercedes Benz        

Kategorie motocyklů:

Kategorie M 1 (Moto do 1945)          HOLAŇ Milan       CZ    ČZ 250              ČKHM Ostrava
Kategorie M 2 (Moto 1946-1965)   KOPIEC Robert        PL    Honda CB350    Klub Benek Opole
Kategorie M 3 (Moto 1966-1983)   PAWLOWICZ Jaroslaw PL    Dněpr MT 9  OKMD Opole
Kategorie M D (Moto po roku 1983)  MICHNA Grzegorz    PL    Suzuki Bandit  AMK Kravaře

soutěž klubů:

  1. místo VCC Ostrava  
  2. místo Ostatní Mohikanie Rybnik
  3. místo OKMD Opole

PODĚKOVÁNÍ

Jménem Auto Moto Clubu Kravaře, Automotoklubu Hlučín, Oldracing Clubu Hlučín a Klubu vojenské historie Hlučínsko bychom tímto chtěli poděkovat zastupitelstvům města Kravaře a obcí Velkých Hoštic, Bolatic, Bienkowic a Píště za podporu a zájem o tuto akci. 

Dále bychom rádi poděkovali všem níže uvedeným sponzorům, kteří nás podporují a na tuto akci jakkoliv přispěli.

Jmenovitě:

Masoma Klemens, Spoltex Kravaře, Petrometal, Latoň a Wieder Chlebičov, Autoopravna Lumír Dak Otice, Autodoprava Janta Simon, Instalatérství Opolony Chuchelná, Autodoprava Valko D. Benešov, Honda – Dalibor Boček, Gelnartex Kravaře, Zlatnictví Hodinářství Sentenský, Koupelny Rebel Ing. Jaroš, Galanterie Tkaczik, Železářství Erhard Stošek, Autoškola Jan Skřeček, Nábytek Jurček Roman, Pivovar Rohan Rohov, Armatury Group, Květiny Baranová, Autodoprava West Milan, Cukrárna Jařabová, Obklady Hollesch Autopas Kravaře, Filip Oční centrum Kravaře, Miss Cosmetic, Barvy – laky Ing. Jaroš, Fa PCI.

V závěru bychom taktéž rádi poděkovali všem pořadatelům za jejich náročnou práci a obětavost, všem účastníkům za účast a všem divákům, kteří přišli podpořit naše soutěžící a pomohli tak vytvořit skvělou atmosféru celé soutěže!

Děkujeme Vám všem za dosavadní podporu, věříme, že nám nadále zachováte přízeň a těšíme se na další spolupráci při následujícím 12. ročníku soutěže PRAJZKÁ RELY která se uskuteční 7. června 2014.

 Za pořádající kluby:  

Karel Kotzian – AMK Kravaře
Pavel Tkačík – AMK Hlučín
Tomáš Barták – Oldracing Club Hlučín
David Pluschke – KVH Hlučínsko