Prajzská rallye 2018

Dne 2. června 2018  přivítal areál zámeckého parku v Kravařích účastníky již 16. ročníků orientační soutěže historických vozidel pod názvem PRAJZSKÁ RALLYE, kterou  uspořádali členové Auto Moto Clubu Kravaře z.s. a ÚAMK Auto Moto Klubu Hlučín.

Soutěž je velice populární mezi širokou veřejnosti, neboť diváci mají možnost shlédnout nejen historická vozidla, ale i zajímavé soutěžní úkoly na jednotlivých kontrolních stanovištích. Hodnocení soutěžících je totiž v závodě PRAJZSKÉ RALLYE stanoveno dle pravidel tak, že vítězem je vyhlášen vždy účastník s nejvyšším dosaženým celkovým počtem bodů, které postupně získává za splnění úkolů na jednotlivých průjezdních kontrolách a to bez ohledu na rychlost a pořadí dojezdu do cíle.

Tak jako v předešlých letech vedla trasa soutěže také letos přes území Polské republiky. Na soutěžící posádky historických vozidel čekalo na trati dlouhé 82 km celkem 9 kontrolních stanovišť, kde soutěžící posádky postupně plnily tyto soutěžní úkoly:

Start a Cíl soutěže  byl v areálu SRA Hlučín – štěrkovna, soutěžní úkoly účastnící plnili v rámci soutěží v průjezdních kontrolách s PK1-Hať, PK2- Krzyžanowice, PK3-Pišť – areál koupaliště, PK4-Bělá – Rothschildův dvůr, PK5-Bolatice – parkoviště firmy Lanex, PK6-Chlebičov – areál koupaliště, PK7-Kravaře – zámecký park, PK8-Dolní Benešov – část Zábřeh – areál firmy Masoma Klemens, PK9-Dolní Benešov–areál firmy Valko doprava s.r.o

Na trasu letošního ročníku soutěže Prajzské Rallye se vydalo 110 startujících posádek. Startující měli možnost se průběhu soutěžní jízdy potěšit upravenými obcemi a městy “Prajzské“ a představit své nádherné veterány divákům podél cest. Rádi bychom zdůraznili skutečnost, že startovní pole netvořili pouze účastníci z ČR, ale nyní již více než polovina soutěžících ve startovním poli byli zahraniční účastníci, mezi kterými měly tradičně převahu posádky ze sousedního Polska a dokonce Německa. Mezinárodní účast dokládá vysokou úroveň, a prestiž této soutěže, což přispělo k dobré prezentaci nejen samotné soutěže či pořádajících klubů, ale také k prezentaci měst a obcí celého regionu Hlučínsko a našich sponzorů a to nejen v rámci našeho regionu, ale i daleko za jeho hranicemi.

Po dojezdu do cíle bylo pro účastníky připraveno bohaté občerstvení a příjemná přestávka před závěrečným vyhodnocením a vyhlášením výsledků. Nejúspěšnějším účastníkům v jednotlivých kategoriích byly předány poháry a hodnotné ceny věnované našimi sponzory a pořádajícími kluby.


Rádi bychom, tímto poblahopřáli vítězům jednotlivých kategorii.

Vítězové v jednotlivých kategoriích :

Kategorie automobilu:

Kategorie A 1 (Auto do 1945)                  ŠLIMAR Petr                CZ    Aero 30
Kategorie A 2 (Auto 1945-1965)           PLATZEK Josef          CZ    Wartburg 311
Kategorie A 3 (Auto 1966-1987)           RUCKI Petr                   CZ    Fiat 595

Kategorie motocyklů:

Kategorie M 1 (Moto do 1945)                BROZ Robert                  PL    TERROT HSSP
Kategorie M 2 (Moto 1946-1965)         KOPIEC Robert              PL    M72
Kategorie M 3 (Moto 1966-1988)         BOČEK Dalibor              CZ    HONDA GL 1000
Kategorie M 4 (Moto po roku 1988)    PLACZEK Krzysztof    PL   YAMAHA FZ S1000 Fazer

Soutěž klubů:

    1. místo    OLD Fiat Club Frýdek Místek
    2. místo    BENEK klub Opole
    3. místo    OSTATNÍ MOHIKANIE Rybnik

PODĚKOVÁNÍ

Jménem Auto Moto Clubu Kravaře a Automotoklubu Hlučín bychom tímto chtěli poděkovat zastupitelstvům měst Hlučína, Kravař a obcí Hati, Krzyzanowic, Píště, Bělá, Bolatic a Chlebičova, za podporu a zájem o tuto akci.

Dále bychom rádi poděkovali všem níže uvedeným sponzorům, kteří nás podporují a na tuto akci jakkoliv přispěli.

Jmenovitě:

Masoma Klemens, Petrometal Bolatice, Valko doprava s.r.o D.Benešov, Lanex a.s., Pension Rotshildův dvůr Bělá, Galanterie Tkaczik, Zlatnictví Hodinářství Sentenský, Cukrárna Jařabová, Květiny Klia, Koupelny Rebel Ing. Jaroš, Autodoprava MilanWest, Autoškola Skřeček, Obklady Hollesch, Filip-Oční centrum Kravaře, Nábytek Jurček, Armatury Group, Autospektrum Halfar Zábřeh, Holeš Obklady, Autodoprava Lysek, Autoservis Lumír Dak Rybníčky, Restaurace a Pizzerie Damika Kravaře, Uzenářství Chodura, Dobrá Káva, Těstoviny Duru Bulgur.

V závěru bychom taktéž rádi poděkovali všem pořadatelům za jejich náročnou práci a obětavost, všem účastníkům za účast a všem divákům, kteří přišli podpořit naše soutěžící a pomohli tak vytvořit skvělou atmosféru celé soutěže!

Děkujeme Vám všem za dosavadní podporu a věříme, že nám i nadále zachováte přízeň.  Těšíme se na další spolupráci při následujícím 17. ročníku soutěže PRAJZKÁ RALLYE, která se uskuteční 1. června 2019.

                                                 Tomáš Kokeš, Ing. Martin Vilášek a Karel Kotzian – AMC Kravaře