Prajzská rallye 2017

Dne 3. června 2017 uspořádali členové Auto Moto Clubu Kravaře, Auto Moto Klubu Hlučín a Klubu vojenské historie Hlučínsko a Oldracing Clubu- orientační soutěž historických vozidel pod názvem PRAJZSKA RELY.

Byl to již 15. ročník této atraktivní a zajímavé soutěže. Soutěž je velice populární mezi širokou veřejnosti, neboť diváci mají možnost shlédnout nejen historická vozidla, ale i zajímavé soutěžní úkoly na jednotlivých kontrolních stanovištích. Hodnocení soutěžících je v závodě PRAJZSKÉ RELY stanoveno dle pravidel tak, že vítězem je vyhlášen vždy účastník s nejvyšším dosaženým celkovým počtem bodů, které postupně získává za splnění úkolů na jednotlivých průjezdních kontrolách a to bez ohledu na rychlost a pořadí dojezdu do cíle. Proto cílem soutěžících nebylo co nejrychleji projet trať, ale především splnit úspěšně soutěžní úkoly na jednotlivých kontrolních stanovištích a dosáhnout tak maximálního počtu bodů. Tak jako v předešlých letech vedla trasa soutěže také letos přes území Polské republiky. Na soutěžící posádky historických vozidel čekalo na trati dlouhé 75 km celkem 8 kontrolních stanovišť, kde soutěžící posádky postupně plnily tyto soutěžní úkoly:

  • Start soutěže (stanoviště Píšť – areál koupaliště)
  • PK1- výměna kola automobilu na čas (stanoviště Krzyzanowice – areál u obecního úřadu)
  • PK2- hod diskem na určený cíl (stanovište Hlučín – areál SRA – štěrkovna)
  • PK3- kuželky (stanoviště Dolní Benešov – areál firmy Valko)
  • PK4- vědomostní test (stanoviště – Zábřeh areál firmy Masoma Klemens)
  • PK5- hod podkovou (stanoviště Kravaře – Zámecký park)
  • PK6- kostky (stanoviště Chlebičov- areál koupaliště)
  • PK7- hod šipkami (stanoviště Bolatice – parkoviště firmy Lanex)
  • PK8- hod řemeny (stanoviště Bělá – autobus zastávka)
  • Cíl soutěže (stanoviště Píšť – areál koupaliště)

Na trasu letošního ročníku Prajzské Rely se vydalo136 startujících posádek. Startující měli možnost se průběhu soutěžní jízdy potěšit upravenými obcemi a městy “Prajzské“ a prezentovat své naleštěné “miláčky“ divákům podél cest. Rádi bychom zdůraznili skutečnost, že startovní pole netvořili pouze účastníci z ČR, ale nyní již více než polovina soutěžících ve startovním poli byli  zahraniční účastníci, mezi kterými měly tradičně převahu posádky ze sousedního Polska. Mezinárodní účast dokládá vysokou úroveň, a prestiž této soutěže, což přispělo k dobré prezentaci nejen samotné soutěže či pořádajících klubů, ale také k prezentaci měst a obcí celého regionu Hlučínsko a našich sponzorů a to nejen v rámci našeho regionu, ale i daleko za jeho hranicemi.

Po dojezdu do cíle bylo pro účastníky připraveno bohaté občerstvení a příjemná přestávka před závěrečným vyhodnocením a vyhlášením výsledků. Nejúspěšnějším účastníkům v jednotlivých kategoriích byly předány poháry a hodnotné ceny věnované našimi sponzory a pořádajícími kluby.


 Rádi bychom, tímto poblahopřáli vítězům jednotlivých kategorii.

Vítězové v jednotlivých kategoriích :

Kategorie automobilu:

Kategorie A 1 (Auto do 1945)               KRIGIEL Marek            CZ    Aero 30
Kategorie A 2 (Auto 1945-1965)        HENDRICH Dušan      CZ    Ford Cortina
Kategorie A 3 (Auto 1966-1987)       VARGA Patrik                CZ    Opel Manta                             

Kategorie motocyklů:

Kategorie M 1 (Moto do 1945)        KRYSTÝN Václav              CZ    Ariel Red Hunter
Kategorie M 2 (Moto 1946-1965) MATUŠ Rostislav              CZ    Jawa 350/354
Kategorie M 3 (Moto 1966-1987) OWSIAK Alexander         PL   Dněpr MT 11
Kategorie M 4 (Moto po roku 1987) PLACZEK Krzysztof    PL   Yamaha 1000     

Soutěž klubů:

  1. místo VCC Ostrava
  2. místo ČKHM Ostrava
  3. místo Benek klub Opole

PODĚKOVÁNÍ

Jménem Auto Moto Clubu Kravaře, Automotoklubu Hlučín a Klubu vojenské historie Hlučínsko bychom tímto chtěli poděkovat zastupitelstvům měst Kravař a Hlučína a obcí Píště, Bolatic a Krzyzanowic, za podporu a zájem o tuto akci.

Dále bychom rádi poděkovali všem níže uvedeným sponzorům, kteří nás podporují a na tuto akci jakkoliv přispěli.

Jmenovitě:

Obec Píšť, Obec Bolatice, Masoma Klemens, Petrometal Bolatice, Autodoprava Valko D.Benešov, Autoopravna L.Dak Otice, Galanterie Tkaczik, Zlatnictví Hodinářství Sentenský, Cukrárna Jařabová, Květiny Klia, Koupelny Rebel ing.Jaroš, Autodoprava West-Trans, Autoškola Skřeček, Obklady Hollesch, Filip-Oční centrum Kravaře, Pivovar Rohan, ELTOM Orlová, Nábytek Jurček, MSEM Ostrava, Armatury Group, Stavební firma Rybka.

V závěru bychom taktéž rádi poděkovali všem pořadatelům za jejich náročnou práci a obětavost, všem účastníkům za účast a všem divákům, kteří přišli podpořit naše soutěžící a pomohli tak vytvořit skvělou atmosféru celé soutěže!

Děkujeme Vám všem za dosavadní podporu a věříme, že nám i nadále zachováte přízeň.  Těšíme se na další spolupráci při následujícím 16. ročníku soutěže PRAJZKA RELY, která se uskuteční 2. června 2018.

Za pořádající kluby:    

Karel Kotzian a Ing. Martin Vilášek  – AMC Kravaře
Pavel Chlebiš – AMK Hlučín
Marek Rossmann a Lukáš Šulák – KVH Hlučínsko
Ing. Tomáš Barták – Oldracing Club