Prajzská rallye 2015

Dne 6. června 2015 uspořádali tak jako každým rokem členové Auto Moto Clubu Kravaře ve spolupráci  s Automotoklubem Hlučín, Oldracing Clubem Hlučín a Klubem vojenské historie Hlučínsko – orientační soutěž historických vozidel pod názvem PRAJZSKA RELY. Letošní ročník soutěže proběhl jako tradičně pod záštitou Sdružení Obcí Hlučínska.

Byl to již 13. ročník této atraktivní a zajímavé soutěže. Soutěž je populární mezi širokou veřejnosti, neboť diváci mají možnost shlédnout nejen historická vozidla ale i zajímavé soutěžní úkoly na jednotlivých kontrolních stanovištích. Vítězem se totiž stává vždy účastník s nejvyšším celkovým počtem bodů dosažených postupně v  soutěžích na jednotlivých průjezdních kontrolách a to bez ohledu na rychlost a pořadí dojezdu do cíle. Proto cílem soutěžících nebylo co nejrychleji projet trať, ale splnit úspěšně soutěžní úkoly na jednotlivých stanovištích a nasbírat v konečném součtu co nejvyšší počet bodů. Tak jako v předešlých letech vedla trasa soutěže také letos přes území Polské republiky. Na soutěžící posádky historických vozidel čekalo na trati dlouhé 75 km celkem 5 kontrolních stanovišť, kde soutěžící posádky postupně plnily tyto soutěžní úkoly:

  • Start soutěže (stanoviště Kravaře – Zámecký park)
  • PK1- hod řemeny na cíl (stanoviště Bolatice – parkoviště Fa Lanex)
  • PK2- jízda zručnosti I (stanoviště Hlučín – autokemp SRA)
  • PK3- jízda zručnosti II (stanoviště Píšť – hasičské zbrojnice)
  • PK4- elektrický had (stanoviště Bienkowice – kovárna)
  • PK5- střelba vzduchovkou (stanoviště Velké Hoštice – Bunkr OP-S-10)
  • Cíl soutěže (stanoviště Kravaře – Zámecký park)

Na trasu letošního ročníku Prajzske Rely odstartovalo neuvěřitelných 171 posádek.

Startující měli možnost se průběhu soutěžní jízdy potěšit upravenými obcemi a městy “Prajzské“ a prezentovat své naleštěné “miláčky“ divákům podél cest. Rádi bychom zdůraznili skutečnost, že mezi startujícími nebyli jen účastníci z ČR, ale téměř polovina startujících posádek byla z Polska. Mezinárodní účast dokládá vysokou úroveň, a prestiž této soutěže, což přispělo k dobré prezentaci nejen samotné soutěže či pořádajících klubů, ale také k prezentaci měst a obcí celého regionu Hlučínsko a našich sponzorů a to nejen v rámci našeho regionu, ale i daleko za jeho hranicemi.

Po dojezdu do cíle bylo pro účastníky připraveno bohaté občerstvení a příjemná přestávka před závěrečným vyhodnocením a vyhlášením výsledků. Nejúspěšnějším účastníkům v jednotlivých kategoriích byly předány poháry a hodnotné ceny věnované našimi sponzory a pořádajícími kluby.


Rádi bychom, tímto poblahopřáli vítězům jednotlivých kategorii.

Vítězové jednotlivých kategoriích:

Kategorie automobilu

Kategorie A 1 (Auto do 1945)        TROJÁK Jiří              CZ    Tatra 11             AVZO V. Polom
Kategorie A 2 (Auto 1945-1965)          ROJÍČEK Vladimír       CZ    Škoda 1201         Kategorie A 3 (Auto 1966-1984)           SLÍVA Rostislav          CZ   Mercedes W123  Mercedes Benz Klub ČR

Kategorie motocyklů:

Kategorie M 1 (Moto do 1945)             KRYSTÝN Václav        CZ    Ariel RM           ČKHM Ostrava
Kategorie M 2 (Moto 1946-1965)      HOLONA Pawel           PL    KMZ K750      Ostatni Mohikanie Rybnik
Kategorie M 3 (Moto 1966-1983)      KWIATON Bartosz     PL    M 72                    AMK Kravaře
Kategorie M D (Moto po roku 1983)     SOCHA Robert         PL    Suzuki Intruder   AMK Kravaře

Soutěž klubů

  1. místo ČKHM Ostrava
  2. místo Ostatni Mohikanie Rybnik
  3. místo VCC Ostrava

PODĚKOVÁNÍ

Jménem Auto Moto Clubu Kravaře, Automotoklubu Hlučín, Oldracing Clubu Hlučín a Klubu vojenské historie Hlučínsko bychom tímto chtěli poděkovat zastupitelstvům měst Kravař, Hlučína a obcí Velkých Hoštic, Bolatic, Bienkowic a Píště za podporu a zájem o tuto akci.

Dále bychom rádi poděkovali všem níže uvedeným sponzorům, kteří nás podporují a na tuto akci jakkoliv přispěli.

Jmenovitě:

Masoma Klemens, Spoltex Kravaře, Petrometal, Autodoprava Janta Simon, Autodoprava Valko D. Benešov, CAD Servis, Hemax, Autodoprava Vladimír Lysek, Filip Oční centrum Kravaře,  Nábytek Jurček Roman, Honda – Dalibor Boček, Zlatnictví Hodinářství Sentenský, Koupelny Rebel Ing. Jaroš, Galanterie Tkaczik, Železářství Erhard Stošek, Autoškola Jan Skřeček, Autodoprava West Milan, Nebankovní dům Jiří Pfleger, Cukrárna Jařabová, Květiny Baranová, Miss Cosmetic, Martin Večerek – Kravaře, Auto-Moto Moravec L+R, Pivovar Rohan Rohov, Armatury Group, Stavební firma Norbert Rybka, Klempířství-pokrývačství Habeka, Restaurace Damika, Střechy Matulík Kobeřice, Obklady Hollesch, Barvy – laky Ing. Jaroš, Skloram Glinz, CC Moto Plzeň.

V závěru bychom taktéž rádi poděkovali všem pořadatelům za jejich náročnou práci a obětavost, všem účastníkům za účast a všem divákům, kteří přišli podpořit naše soutěžící a pomohli tak vytvořit skvělou atmosféru celé soutěže!

Děkujeme Vám všem za dosavadní podporu, věříme, že nám nadále zachováte přízeň a těšíme se na další spolupráci při následujícím 14. ročníku soutěže PRAJZKÁ RELY která se uskuteční 4. června 2016 v Hlučíně.

Za pořádající kluby:

Karel Kotzian – AMK Kravaře
Pavel Tkačík – AMK Hlučín
Tomáš Barták – Oldracing Club Hlučín
David Pluschke – KVH Hlučínsko